Kredyty w 2018 roku

Każdego roku politycy wprowadzają mnóstwo zmian w prawie, które bezpośrednio w jakiś sposób oddziaływają na obywateli w bardzo wielu kwestiach. Zmian można co roku spodziewać się w prawie bankowym chociażby, ponieważ jest to najbardziej newralgiczna strefa naszej gospodarki. Właśnie dlatego klienci banków powinni w szczególności śledzić najnowsze doniesienia odnośnie zmian w prawie. Dzięki temu znacznie lepiej zaplanujemy swoje działania finansowe i na pewno unikniemy mniej lub bardziej spektakularnych wpadek finansowych. Banki są niejako zależne od polityki, a obywatele od banków. Przyjrzeliśmy się zatem temu co czeka nas po rozpoczęciu się nowego, 2015roku.

Lokaty i inne formy inwestycji w 2018

W kwestii oszczędzania niewiele się zmieni z początkiem roku, ale jak w każdym nowym roku należy się spodziewać zmian w stawkach procentowych na lokatach. Te z reguły są rewaloryzowane regularnie co kilka miesięcy, a w niektórych przypadkach nawet częściej. Zdecydowanie jednak inwestycje zwłaszcza w lokaty pozostaną na podobnym poziomie do 4% w skali roku. Przez to biorąc pod uwagę aktualną stopę inflacji powinniśmy rozważyć inne formy inwestycji, jednak dla osób które zupełnie nie znają się na inwestowaniu, zalecamy lokaty bankowe, gdyż lepsza lokata z inflacją niż nic.

Pożyczki gotówkowe na dowolny cel w 2018

Tu możliwe są zmiany na dobre dla klientów. Spodziewamy się, że oprocentowanie krótkoterminowych pożyczek powinno ulec zmianie na dobre. Więcej klientów również będzie miało możliwość uzyskania takiej pożyczki. Ceny pożyczek i kredytów gotówkowych spadną chociażby dlatego, że powstało kilka nowych banków i firm pozabankowych, które cały czas konkurują z dużymi i znanymi markami, a to wymusza na rynku obniżkę cen.

Kredyty mieszkaniowe i hipoteczne w 2018

Od nowego roku wymagany będzie wkład własny przy każdej pożyczce i kredycie hipotecznym. W pożyczkach mieszkaniowych i remontowych nie powinno być tego problemu, jednak kolejne zmiany przepisów również mogą do tego doprowadzić. Wkład własny po nowym roku będzie musiał wynosić ustawowo minimum 5% wartości nieruchomości, a po kolejnym roku wzrośnie do 10%. Dlatego nad tymi kredytami warto dobrze się zastanowić i nie odkładać tej decyzji na później.

Samochodowe kredyty w 2018 roku

Kredyty w 2014 roku na zakup samochodu nadal będą posiadały tak samo preferencyjnie oprocentowane jak na dzień dzisiejszy. Zmienić się może konieczność posiadania wkładu własnego w przypadku droższych pojazdów. W mniejszych kredytach zmian nie przewiduje się. alternatywą dla kredytów samochodowych są leasingi, a tych powstanie bardzo dużo, gdyż jak wiemy na 2015 rok będziemy się spodziewali nowych dotacji z Unii Europejskiej.

A zatem rok 2014 w kwestiach finansów zapowiada się ciekawie, jednak nie ma ani niepokojących informacji, ani też niesamowitych perspektyw.

One thought on “Kredyty w 2018 roku

  1. Takie czasy że większość Polaków jest uzależniona od banków. Sam ostatnio brałem kredyt samochodowy bo okazja się nadążyła. Nie miałem czasu by chodzić po placówkach banków więc poszedłem tylko w jedno miejsce a dokładnie forum-kredytowe.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *