Kredyt przez internet

kredyt przez internetJeszcze kilkanaście lat temu, aby zaciągnąć kredyt w banku, trzeba się było nieźle napocić. Pierwszym warunkiem uzyskania kredytu było przede wszystkim posiadanie pracy. Bez umowy o pracę nie było możliwości uzyskania jakiegokolwiek kredytu – nawet na kilkaset złotych. Banki bardzo restrykcyjnie podchodziły do swoich klientów, a przyznawalność kredytu była na naprawdę na niskim poziomie.

Zaciąganie kredytu dziś

Obecnie zasady się zmieniły i to banki zabiegają o klienta. Wystarczy do nich przyjść, a bez większych problemów udzielą Ci kredytu na naprawdę zadowalające kwoty. Nie masz umowy o pracę? Wystarczy umowa o dzieło lub umowa zlecenie. Nie masz żadnej pracy? Nie szkodzi, i tak z powodzeniem dostaniesz od kilkuset, do kilku tysięcy złotych. Nie masz zabezpieczenia? To także nie dyskryminuje Cię od uzyskania kredytu. Gdzie warto udać się po taki kredyt i od czego zacząć? Sprawdźmy.

Jak wziąć kredyt przez internet

Zaciąganie kredytu przez internet jest przede wszystkim proste i przejrzyste. Już na pierwszym etapie zaciągania kredytu, czyli w momencie przeglądania ofert, mamy masę banków do porównania. Jest to dobre, ponieważ możemy spokojnie usiąść, wyświetlić na ekranie monitora oferty banków które nas interesują, a następnie porównać je ze sobą i wybrać opcję, która będzie dla nas najbardziej korzystna.

Kolejnym etapem zaciągania kredytu przez internet jest wypełnienie wniosku o kredyt. W momencie gdy decydujemy się na wypełnienie wniosku o kredyt, nie oznacza to, że otrzymamy go na sto procent. Bank musi sprawdzić naszą zdolność kredytową i na jej podstawie przyzna lub odrzuci nasz kredyt.

Jak już wspominaliśmy na początku – nawet jeśli nie mamy odpowiednio wysokich dochodów, jesteśmy w stanie ubiegać się o kredyt i mamy szansę na otrzymanie (choćby niższej kwoty).

Czy kredyt przez internet jest tańszy

Nie można jednoznacznie stwierdzić, że kredyty internetowe są tańsze dla odbiorców, ponieważ w internecie jest naprawdę ogromna różnorodność ofert kredytowych. Często jednak bywa tak, że banki proponują „super ofertę” internetową. Dlaczego bank może pozwolić sobie na korzystniejszą ofertę kredytu przez internet? Oczywiście dlatego, że forma promocji, a także dystrybucji poprzez kanał internetowy, jest dla banku znacznie tańsze i wymaga mniejszego zaangażowania.

Gdzie mogę zaciągnąć kredyt internetowy?

Często, na różnego rodzaju stronach o finansach, znajdują się odnośniki do wniosków bankowych. W tych wnioskach mamy podstawowe wytyczne danej oferty. Możemy wypełnić taki wniosek i automatycznie wysłać go bankowi, następnie ten przydzieli nam przedstawiciela, który po rozmowie z nami, ustali szczegółowe warunki zaciąganego kredytu.

A zatem – warto spróbować.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *