Kredyt przez Internet – czy warto?

Wzięcie kredytu to odpowiedzialna decyzja.

pożyczki internetoweWie o tym każdy, kto kiedykolwiek decydował się na zadłużenie. Wielu ludzi jeszcze nie do końca w tej kwestii przekonało się do nowoczesnych rozwiązań, jednak są one już dzisiaj bardzo powszechne. Zdecydowanie korzystanie z kredytów przez Internet stało się popularne w ostatnich kilku latach. Pojawił się prawdziwy boom na kredyty internetowe. Warto pamiętać, że kredyt zaciągnięty w sieci jest dokładnie takim samym kredytem jak te brane w placówkach banków i innych instytucjach finansowych.

Aby wziąć kredyt w Internecie należy:

– otworzyć rachunek oszczędnościowo rozliczeniowy (w przypadku banków).

– wypełnić wniosek kredytowy.

– zaczekać na decyzję kredytową, w przypadku wielu banków to zaledwie kilka godzin.

– oczekiwać na wpłatę przy pozytywnym rozpatrzeniu naszego wniosku. Standardowo od kilku godzin do kilku dni.

Czy możemy zostać oszukani biorąc kredyt przez Internet?

– Prawdopodobieństwo takiego zdarzenia jest dokładnie takie samo jak w przypadku klasycznych kredytów, czyli praktycznie rzecz biorąc minimalne. Musimy jednak pamiętać o tym, by dokładnie przeczytać umowę, oraz wszelkie załączniki przygotowane do niej, w szczególności harmonogram spłat rat. W przypadku instytucji pozabankowych, albo też portali społecznościowych social lending również otrzymamy umowę kredytową z jasno przedstawionym harmonogramem spłat. Zatem szansa na wpadkę jest nikła. W każdym przypadku mamy również możliwość odstąpienia od umowy bez ponoszenia kosztów. Pamiętajmy o tym.

Czy kredyt przez internet się opłaca?

Tak, zdecydowanie. Korzystanie z ofert bankowych i pozabankowych w sieci jest po pierwsze znacznie dla nas prostsze, a do tego mamy szansę na otrzymanie niesamowicie atrakcyjnych warunków kredytowania. Wiele banków chociażby rezygnuje z prowizji od udzielania kredytu, dla osób które korzystają z oferty przez Internet.

Właśnie z powodu bardziej atrakcyjnych warunków kredytowych coraz więcej osób korzysta z bankowości elektronicznej, biorąc również tym sposobem kredyty bez wychodzenia z domu. Wszelkie dokumenty przychodzą do domu pocztą. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *